Seemned võivad väliselt välja paista ühtemoodi, kuid sisult olla hoopis erinevad. Seemned, mis on müügil Plantose e-poes, on kasvatatud Euroopa Liidu mahepõllumajanduse nõudeid järgides. Laias laastus tähendab see seda, et seemnete kasvatamisel ei ole kasutatud kunstlikke väetisi ega taimekaitsevahendeid.
KUIDAS MA TEAN, ET MÄRGIGA TOOTED ON TEGELIKULT KA MAHEDAD?
Ettevõte, kes soovib oma toodetel mahemärki kasutada, peab järgima Euroopa Liidu maheregulatsiooni. Kõige lihtsam on mahetoodet ära tunda Euroopa Liidu mahelogo järgi, sest selle kasutamine toodetel on kohustuslik. Toode peab mahe olema kogu tarneahela vältel ehk siis algusest lõpuni – kasvatamisest kuni pakkimiseni. Ettevõtted, kes toodavad, pakendavad või müüvad mahedaid tooteid maksavad selle eest ka mahetasu. Kontrolli selle üle teostab asukohariigi järelvalveasutus.
Et tarneahel oleks jälgitav, siis on loodud ka ühuine Euroopa Liidus tegutsevate maheettevõttete otsigusüsteem. Sealt saab kergesti leida, kes on mingi piirkonna tunnustatud maheettevõtted.
MIS ON MAHEPÕLLUNDUSE EELIS TÖÖSTUSLIKU PÕLLUNDUSE EES?
Kui meie koolis käisime, siis ei õppinud me mahepõllumajanduse ja tööstusliku põllumajanduse erinevusi. Nüüd õpivad lapsed seda koolis. Hea, et neile antakse võimalus tulevikus ise oma tervise kohta valikuid langetada!
MIKS ME PLANTOSES SEDA NII KINDLALT JÄRGIME?
Ka Plantosel lasub kohtustus ümberpakendamisel järgida maheregulatsiooni. Hoolitseme selle eest, et mahedalt korjatud seeme jõuab ka Sinu toidulauale ilma vahepealse ristsaastumiseta 🌱
Me ise sööme enda kasvatatud idandeid ja võrseid. Ka meie toiduseemned on kõik maheseemned. Neid söövad meie lapsed ja sugulased-sõbrad. Seetõttu on oluline, et me teame, mida me suhu pistame 😀 Nii lihtne see ongi.
Nagu näha, siis on mahepõllumajandusel palju plusse, kuigi ta võtab rohkem aega ja vaeva. Meie ületarbimisühiskonnas on ehk ka hea lisandväärtus see, et me peame veidi rohkem vaeva nägema selle kõhutäie eest, mis me suhu pistame.